Społeczność
blog.ekologia.pl   Publicyści   Lena Huppert   BROŃMY SIĘ SKUTECZNIE PRZED ATOMEM - 9 marca, godz 17.30 - ul Chłodna 25
2

BROŃMY SIĘ SKUTECZNIE PRZED ATOMEM - 9 marca, godz 17.30 - ul Chłodna 25

Rządowy projekt atomowy przewiduje budowę dwóch elektrowni atomowych w Polsce w stosunkowo niedalekiej przyszłości, nie bacząc na to, że świat wycofuje się z atomu ze względu na nieobliczalne w skutkach zagrożenia dla całego środowiska naturalnego, w tym także człowieka. 
Stare technologie, które rząd chce zakupić od krajów wycofujących się z atomu, tym bardziej nie gwarantują nam bezpieczeństwa.
Obchodzimy 3 rocznicę katastrofy w Fukushimie, katastrofy, która przeraziła nawet najbardziej odpornych i opornych, ale nie nasz butny rząd. Ciekawe, co powoduje aż taki ogrom indolencji - czyżby argumenty finansowe??? Jak wiadomo, te są zwykle najbardziej przekonujące.
Rząd mówi nam truizmy o postępie, nie rozumiejąc najwyraźniej nowej definicji postępu:
DZIŚ BOWIEM POSTĘPOWE JEST TO I TYLKO TO, CO POZOSTAWI NASZĄ PLANETĘ NASTĘPNYM POKOLENIOM W JAK NAJLEPSZYM, NIESKAŻONYM STANIE, A WIĘC TO, CO JEST BEZPIECZNE DLA ŚRODOWISKA NATURALNEGO, TJ. NIE WYNISZCZA MATKI ZIEMI I ŻYCIA NA NIEJ.
Zamiast skierować fundusze na odnawialne źródła energii, rząd Polski brnie w rozwiązania, od których odstepują najmocniejsze kraje. 

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI JAPONII I AUTOREM KSIĄŻKI NA TEMAT KATASTROFY W FUKUSHIMIE - ZAMANIFESTUJMY W TEN SPOSÓB SWÓJ SPRZECIW WOBEC WYBUCHOWYCH PLANÓW RZĄDU!!!
GDZIE: Warszawa, ul. Chłodna 25
KIEDY: 09 marca, godz 17.30

W programie także pokaz filmu o Fukushimie i występ Milo Kurtisa.

Wstęp - 10 zł
Ten wpis czytano 880 razy.
Uran też pozyskuje się z kopalni, gdzie są wypadki, górnicy nie mają żadnych zabezpieczeń i młodo umierają tak jak ich rodziny na chorobę popromienną i nowotwory, w takich kopalniach tez są wypadki a teren wokół nich to pustynia http://www.niedlaatomuwlubiatowie.pl/planowane-kopalnie-uranu-w-polsce.html
Asiunia - Sobota, 08 Marzec 2014 12:41
Podpisuję się obiema rękami:) Nie ma progu szkodliwości dawki, najmniejsza porcja energii może zainicjować nowotwór co wyjaśnia raka u ludzi, którzy nigdy nie palili, nie mieli kontaktu z chemikaliami itd. i brak raka u rolników używających pestycydów oraz palaczy-wszystko to kwestia trafienia odpowiedniego miejsca w DNA przez fotony gamma lub X i nienaprawienia mutacji. Radioaktywna para wodna z kominów elektrowni idzie do atmosfery, radioaktywna woda z układu chłodzenia idzie do rzek lub jezior, radioaktywna para z basenów chłodzących zużyte pręty paliwowe idzie do środowiska i skaża je. Mutacje roślin w pobliżu elektrowni i nowotwory u dzieci są tego przykładem. Badania pokazujące, ze promieniowanie nie szkodzi sa tak samo wiarygodne jak badania pokazujące, że aspartam nie szkodzi. Dlaczego nikt nie zapyta o zdanie lekarzy, żołnierzy ani pracowników sztabów kryzysowych czy obrony cywilnej tylko fizyków, którzy mają największy interes w budowie EJ-praca, praca i jeszcze raz praca?
Asiunia - Sobota, 08 Marzec 2014 12:38
Odsłon: 47411
Lena Huppert
WSZYSTKO CO WAŻNE DLA NASZEGO KRAJU I JEGO MIESZKAŃCÓW, PRIORYTETOWE, STRATEGICZNE LEŻY MI NA SERCU! MOJA FUNDACJA WSPIERANIA ROZWOJU KULTURY I SPOŁECZEŃSTWA OBYWATELSKIEGO QLT PRAGNIE OTACZAĆ KULTEM PRAWDZIWĄ JAKOŚĆ
<< Październik 2018 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
zobacz wszystkie wpisy »