Społeczność
blog.ekologia.pl   Publicyści   Lena Huppert   KONTROWERSYJNE SZCZEPIENIA - CO KAŻDY RODZIC WIEDZIEĆ POWINIEN?
0

KONTROWERSYJNE SZCZEPIENIA - CO KAŻDY RODZIC WIEDZIEĆ POWINIEN?

W związku z ogromnym zainteresowaniem, zapraszam na kolejne spotkanie informacyjne z Przemysławem Cuske, współzałożycielem i wiceprezesem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach "STOP NOP", ojcem trójki dzieci, który przedstawi cele i działania stowarzyszenia.
 
KIEDY: SOBOTA, 18.04.2015 GODZINA 12.30 - 15.30
GDZIE: Naturalne Centrum Zdrowia, ul. Grażyny 15, Warszawa-Mokotów
ZGŁOSZENIA NA ADRES: fundacja.qlt@wp.pl 
KOSZT: 30 ZŁ OD OSOBY (po zgłoszeniu na w/w adres mailowy prześlę dane do przelewu)
Ilość miejsc na sali jest ograniczona i wielu z Państwa nie dostało się na poprzednie spotkanie, dlatego proszę o sprawne, tj. nie w ostatniej chwili, przesyłanie zgłoszeń.
ORGANIZATOR:  http://fundacja-qlt.pl/
 
Poruszymy kwestie łamania praw pacjenta i praw człowieka przez urzędników sanepidu oraz personel medyczny, oraz jak się przed tym bronić i dochodzić swoich praw, lecz powiemy też o tym, które szczepienia są najbardziej toksyczne i dlaczego.  
Na bazie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z grudnia 2010 r. w sprawie rozpoznawania niepożądanych odczynów poszczepiennych oraz kryteriów ich zgłaszania, ukażemy poważny problem z ich obecnym niepełnym zgłaszaniem przez lekarzy do sanepidu. 
Wspólnie zastanowimy się, dlaczego w Polsce, przy najwyższym współczynniku wyszczepialności dzieci i młodzieży, nie ma żadnego systemu odszkodowań  i rekompensat dla ofiar szczepień.
Porozmawiamy również o strachu przed dziećmi nieszczepionymi, szczepionymi, nieszczepionymi dorosłymi i nieszczepionym personelem lekarskim. 
Spojrzymy od drugiej strony na histerie, podgrzewane przez media, dotyczące grypy, ospy, eboli, odry czy krztuśca. 
  
Przesłanie OSWoS "STOP NOP":
"Utworzyliśmy je jako grono osób, które bezskutecznie poszukiwały odpowiedzi na wiele pytań dotyczących szczepień oraz innych metod profilaktyki zdrowotnej. Wielu z nas zetknęło się z niepożądanymi odczynami poszczepiennymi, często nie będąc nawet uprzedzonym o możliwości ich wystąpienia. Naszym celem jest wypełnianie luki w społeczeństwie, w którym coraz częściej o szczepieniach mówi się bezkrytycznie, bez wspominania o cenie, jaką przychodzi nieraz zapłacić za wybór tej formy uodparniania. Protestujemy przeciwko przymuszaniu zdrowych obywateli do zabiegów medycznych i prowadzeniu kampanii dezinformacji odnośnie skuteczności i bezpieczeństwa szczepień. Mamy prawo do pełnej informacji o dostępnych w Polsce i za granicą preparatach szczepionkowych, o innych sposobach dbania o odporność i o metodach opieki nad osobami zapadającymi na choroby zakaźne. Domagamy się również uznania problemu niepożądanych odczynów poszczepiennych (NOP) oraz działań mających na celu ich odpowiednie ewidencjonowanie, badanie, i pomoc osobom, które ucierpiały przez szczepienia." www.stopnop.pl
 
Ten wpis czytano 614 razy.
Odsłon: 47383
Lena Huppert
WSZYSTKO CO WAŻNE DLA NASZEGO KRAJU I JEGO MIESZKAŃCÓW, PRIORYTETOWE, STRATEGICZNE LEŻY MI NA SERCU! MOJA FUNDACJA WSPIERANIA ROZWOJU KULTURY I SPOŁECZEŃSTWA OBYWATELSKIEGO QLT PRAGNIE OTACZAĆ KULTEM PRAWDZIWĄ JAKOŚĆ
<< Październik 2018 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
zobacz wszystkie wpisy »